Bulgaaria

Bulgaaria - aastaringne puhkus

Külalislahke Bulgaaria võtab külalisi vastu nii suvel, kui talvel. Palaval ajal on hea puhata mere ääres, külmemal aga ootavad külastajaid mäesuusakuurordid. Paljud sanatooriumid töötavad ka talvekuudel, samuti ei katke eskursiooniteenindus. Turismifirmad pakuvad jalgsi marsruute, golfituure, gastronoomiareise. Riigis on saanud traditsiooniks korraldada erinevaid üritusi, jazz festivale ja folklooripidusid. Õdusalt tunnevad ennast slaavi rahvuste esindajad, kuna Balkani poolsaarel keelebarjääri praktiliselt ei ole.

Kliima

Bulgaaria loodus ja kliima on väga mitmekülgsed. Riigi põhiterritooriumil on erksalt väljendunud neli aastaaega. Talvel paistab mäemaastikul erksalt päike, õhutemperatuur langeb kuni -10 C, sajab rikkalikult lund. Musta mere rannikul on vahemerekliima. Suvi kestev ja kuum. Juuni algusest püsib vihmadevaene ilm ning algab suplushooaeg, mis kestab septembrini. Termomeetrisammas tõuseb 25-30C kraadini. Veetemperatuur küündib 22-28C kraadini.

Rannad

Liivarandade pikkus moodustab riigis 130 km. Bulgaaria põhjapoolses osas paiknevad kuurortlinnad: Kuldliivad (Zolotõje peski), Varna, Albena, tervisekompleks Püha Konstantin ja Jelena. Lõunapoolses osas – Päiksekallas (Solnetšnõi Bereg), Nesebr, Burgas, Sozopol. Kõik rannad on tasuta, rentida saab päiksevarjusid ja lamamistoole.

 

Musta mere rannikul on väga populaarne lastega puhkus. Pea kõikidel randadel on mugav ja mittesügav sissepääs merre. Lapsevanemad võivad mitte muretseda: kogu rannahooajal on põngerjate suplus ohutu. Massiliselt võimalusi pakutakse ka noortele: linnades on ööklubid, kuurortidel korraldatakse diskot ja rannapidustusi.

 

Erinevas vanuses inimesed sõidavad Bulgaariasse balneoloogilist ravi saama.Lähiümbruses on mineraalvee allikad. Sanatooriumides pakutakse joogiteraapiat, mineraalvanne, mudaravi, relaks-protseduure.

Mäesuusa trassid

Detsembri alguses algab Bulgaarias mäesuusahooaeg, mis kestab aprillini. Kokku tulevad kogenud suusatajad ja harrastajad, samuti pered lastega. Kuurortidel õpetatakse suusatamist ja lumelauasõitu. Trassi üldpikkus Musala mäetipu alas moodustab 58km lisaks on olemas 18km pikkune lumelaua park. Banskos, kus trassid paiknevad 1350-2560m kõrgusel, toimuvad mäesuusaspordi võistlused.

Köök

Bulgaaria kuurortrestoranides pakutakse brõnsa ja juurviljadega shopska salatit, kuuma osasuppi ja tarator nimetusega külma suppi, erinevate täidistega pirukaid, hapupiimatooteid. Eriliselt populaarsed on toorsuitsuvorstid ja liharaguu. Ning kindlasti tasuks proovida kohalikke veine ja erinevas variatsioonis rakiat.

Valuuta

Kõige mugavam oleks vahetada eurod levide vastu. Vahetuspunktides võetakse komisjonitasu, mistõttu on mugavam raha võtta pangaautomaatidest. Ka sularaha läheb vaja, Bulgaarias on teenuste eest kombeks jätta tänutähena jootraha.

Kauplused

Kuurortite kauplustest leab traditsiooniliselt riideid, sh ujumisriideid, peakatteid ja erinevaid kotte. Mälestuseks puhkusest võib soetada keraamilisi nõusid ja nahast tooteid. Paljud ostavad roosiõlipõhist kosmeetikat. Bulgaarias töötavad kaubanduskeskused kohaliku aja järgi kella 22.00-ni.

Transport

Bulgaarias on hästi toimiv rongi- ja bussiliiklus. Kuurortalas  on sisemarsruudid. Sõiduki rentimiseks nõutakse rahvusvahelist juhiluba. Algaja autojuht peab olema vanem kui 21.aastane.

 

Meie turismifirma pakub parimaid Bulgaaria kuurorte. Soovitame validareisipakette “kõik hinnas” süsteemis. Me ise oleme külastanud kõiki kuurorte, mida meie ettevõtte pakub, seega oskame soovitada just teile sobivat kuurorti ja hotelli. Meie kliendid jätavad tagasisidet Bulgaaria kuurortidel veedetud puhkustest, seega omame esmaallikatest saadud infot. Müüme turistidele pisidetailideni läbimõeldud marsruute.

Varna

Bulgaaria kuulsaim ja populaarseim puhkusepaik on romantilise nimega kuurort Golden Sands. See kuurortlinn asub Varnast 18 km kaugusel põhjas. Siinne peene kollase liivaga mererand on 3,5 km pikk ja kohati koguni kuni 100 m laiune. Merevesi on selge ja puhas. Golden Sandsi territooriumil on 17 mineraalveebasseini, lisaks mitu tervisekeskust, kus pakutakse erinevaid taastusraviteenuseid. Golden Sandsi menukust mõjutab osaliselt kindlasti tõsiasi, et linn on tunnistatud riigi puhtaimaks kuurordiks.

Burgas

Bulgaaria suuruselt neljas linn asub Musta mere kalda kõige läänepoolsemas osas, 389 km kaugusel pealinnast Sofiast ja 335 km kaugusel Istanbulist. Nimi tuleneb kreeka sõnast “pyros”, mis tähendab “torni”. See on rohkem kaubanduse kui turismilinn, ent meelelahutust pakub see rohkesti. Linnas leiavad aset karufestival, rock festival “Rock Explosion” ning kaks korda aastas rahvusvaheline lilleshow. Linnas on palju muuseume ning ööklubisid.

Tez Tour, Novatours

Hinnapäring

DD slash MM slash YYYY
Nõustun tingimustega(Required)
Soovin kindlustust
Soovin korraldada järelmaksu plaani
Olen paindlik kuupäevade osas (+/-3 päeva)
This field is for validation purposes and should be left unchanged.