Tai

Puhkus Tais: sukeldumine eksootilise auraga tänapäeva muinasjuttu

Taid meenutades räägivad rändurid tänapäevaste kõrghoonete selgest geomeetriast ja imepärastest iidse templiarhitektuuri näidetest. Nauditakse lillelehtede aroomidest küllastunud õhku ja salapärast džunglit, mis on tulvil hämmastavaid saladusi. Puhkus Tais on võimalus sukelduda säravasse päikeselisse maailma, mis on tulvil eksootikast ja ülimast mugavusest.

Kliima

Riigi põhjaosa asub troopikas, kesk- ja lõunaosas on kliima subekvatoriaalne, kus on iseloomulikud mussoonid. Novembri algusest veebruarini sademeid pole, keskmine temperatuur on +27; just sel perioodil tulevad Taisse puhkama lastega paarid. Siinkohal tasub lisada, et merevesi püsib aasta ringi soe (+28).

 

Mai toob kaasa paduvihmad, kuid turistide voog eriti ei vähene. Paljud külalised peavad niisket hooaega Tais parimaks puhkuseks, sest hinnad langevad märgatavalt, turgudel valitseb puuviljaküllus ja paduvihmad on lühiajalised.

Köök ja ostud

Kui tulla Taisse puhkama ja mitte maitsta rahvuskööki, võib puhkust lugeda kaotatuks. Kohalikud kokad valmistavad toiduks liha ja kala, mereande ja linde. Palju on köögivilja- ja kruubitoite; esikohal on riis, millest valmistatakse nuudleid, mis maitsestatakse aromaatsete kastmete ja vürtsidega.

 

Turistid teavad, et Tai tähendab oivalist puhkust ja madalaid kaubahindu. Siit ostetakse suvetekstiile, roomajate nahast tooteid, pärleid, samuti purgikesi kuulsa “tiigripalsamiga”, mis aitab külmetuse vastu.

Tai vaatamisväärsused

Tai reis võimaldab külalistel nautida riigi vaatamisväärsusi – iidseid templeid, luksuslikke paleesid ja rikkalikke muuseumikogusid.

 

Näiteks on Bangkokis avatud Suure kuningapalee saalid, saab külastada Kuldmäe templit; Pattaya on kuurort, mis on kuulus Buddha kuju ja ainulaadsete templikomplekside poolest.

Valuuta ja transport

Riigi rahaühik on baat. Tais puhates saab kasutada dollareid ja eurosid, vajadusel saab neid hõlpsasti pankades või valuutavahetuspunktides vahetada.

 

Transporti esindavad taksod ja soodsad poolkinnise kerega pikapid; saarte vahel sõidavad mootorpaadid ja praamid.

Mugav reis firmalt Tour24 Reisibüroo OÜ

Kas soovite minna Taisse puhkama? Kas olete huvitatud 2023. aasta hindadest? Tour24 Reisibüroo OÜ valib Teile igas mõttes ideaalse reisi.

Helistage, me hoolitseme Teie mugava puhkuse eest!

Phuket

Bangkoki lõunas 867 kilomeetri kaugusel asuv Phuket on suurim Tai saar. Lend Bangkokist sellesse regiooni mugaval lennukil kestab natuke ühe tunni. Te võite külastada kõikvõimalikke ekskursioone arvukatesse loodusparkidesse, tutvuda saare administratiivse keskuse arhitektuuriga, mis eri aegadel oli Portugali ja Suurbritannia suure mõju all. Süvavee kalapüügi ja allveeujumise armastajad leiavad Phuketi randadel kõike, mis nende harrastusala jaoks vajalik.


Phuketit ei vali ainuüksi hiilgavate hotellide tõelise mugavuse ja peene teeninduse väärtustajad. Tänu ehituse järskule buumile viimase 10 aasta kestel tekkis siia võimalus puhata säästlikumalt nii hinna, kui ka teeninduse taseme suhtes.

Bangkok

Bangkok on Tai pealinn, peamine poliitiline, majanduslik, vaimne, kultuuriline ja hariduslik riigikeskus. Linn oli rajatud 1782. aastal kuningas Rama I poolt, kes oli praegu valitseva dünastia kuningas. Bangkoki linna spetsiifiliseks teguriks kahe sajandi vältel on kõige suurem jõgi Tais, mille nimi on Chao Phraya ja selle äravoolu kanalid. Tänu Bangkoki kanalite võrgustikule sai veel ühe nime eurooplaste poolt – „Ida Veneetsia“. Tailased ise nimetavad Bangkoki „Krungthep“ ehk inglite linnaks, mis tõenäoliselt on mõistetav sellega, et siia on kogunenud tai rahva pühamud. Turisti jaoks võivad olla siin huvitavad kullast sädelevad iidsed pühapaigad, jahedad kanalid, tai roogade peen lõhn, ja eksootiliste lillede kui ka viirukite aroom.

 

Riverside on värvikas ajalooline pealinna rajoon koos oma populaarsete Lux-klass hotellidega, mis paikneb vaatamisväärsuste vahetus läheduses ja on mugava mikrokliimaga. Ratchathewi -Lumphini on šopahooliku paradiis, koos oma tohutute kaubanduskeskustega, hulgimüügi poodide ja eri turgudega. Klon – Tan – Sukhumvit on Bangkoki turistide linnaosa. Selle lähedal asub lennujaam, suur hotellide arv ja väga rikas ööelu tegid seda linnaosa üsna populaarseks nii välismaalaste kui ka kohalike seas. Silom – Sathorn on pealinna äri- ja finantskeskus. Konsulaadid, korporatsioonide peakorterid, pangad ja luksuslikud hotellid astuvad siin ühte jalga lõputus konkurentsivõitluses. Restoranidest pilvelõhkujate katustel avaneb imeline panoraam Bangkokile.

Novatours

Hinnapäring

DD slash MM slash YYYY
Nõustun tingimustega(Required)
Soovin kindlustust
Soovin korraldada järelmaksu plaani
Olen paindlik kuupäevade osas (+/-3 päeva)
This field is for validation purposes and should be left unchanged.