Egiptus

Egiptus: rannapuhkus ja haaravad ekskursioonid

Puhkus Egiptuses on muutunud äärmiselt populaarseks ja seda igati teenitult – siin armastatakse turiste, neid võetakse vastu austavalt ja naerusui, igast turistist siirast rõõmu tundes. Egiptus meelitab merepuhkusega, huvitavate ekskursioonidega iidsete püramiidide ja pühakodade juurde.

Kliima

Riigi territoorium koosneb pea 95 % kõrbest, kliima on siin kuum ja kuiv. Suvel soojeneb õhk 35-40 kraadini, vesi – kuni 30 kraadini. Kõige kuumemaks kuuks peetakse augustit, jaanuari keskmised näitajad – 22 kraadi, veetemperatuur püsib 21 kraadi piires. Paljud Euroopa elanikud arvavad, et parim aeg on Egiptuses puhata talvel ja sügisel; pagedes päikselisse riiki nukrust tekitavate novembrivihmade ja külmade jaanuarituulte eest.

Mida vaadata

Sukeldumisfännid sõidavad Egiptusesse nautimaks Punase mere veealust maailma, erksaid kalakesi ja kummalise kujuga koralle. Kõige fantastilisemad meremaastikud ootavad daivereid Sharm El Sheikh´is või Marsa Alames.

 

Kuid Egiptus pole kaugeltki vaid rannapuhkus, turistidele pakutakse hulgaliselt huvitavaid ekskursioone. Külastada tasuks Kuningate Orgu (Luxor), vaaraode templeid (Abu Simbel, Luxor) ja kesksajandi arhitektuurimälestisi Islami- ja Vana-Kairos.

Köök ja ostud

Turistidele, kes on valinud puhkuse Egiptuses „kõik hinnas“ süsteemis, pakutakse kindlasti täisväärtusliku toitlustamist. Rahvustoitu maitsta soovijad võivad tellida riisiga valmistatud tuvisid ja noorest lambast valmistatud raguud juurviljadega. Maiasmokkadele meeldiks araabia maiustuste, värskete viigimarjade ja guaavi maitse.

 

Populaarsed ostud – puuvillatekstiil, aroomiõlid, looduskivist valmistatud kujukesed, kuld- ja hõbeehted, suveniirpapüürused, vesipiibud, tee ja vürtsid. Egiptuses on kombeks kaubelda müüjatega, taolist praktikat järgitakse ka turul ja kauplustes.

Valuuta

Rahvusvaluutaks on – egiptuse nael. Reisile aga on mugavam võtta USA dollarites sularaha. Need on käibel kõikjal ja igasuguste piiranguteta. Kui tekib vajadus vahetada raha kohaliku valuuta vastu, on mõttekam seda teha pankades; tänavavahetuspunktid ei ole usaldatavad ning on kriminaliseeritud varjundiga.

Muretu puhkus Tour24 Reisibüroo OÜ

Teie plaanides on Egiptus ja sobiva reisi broneerimine? Armastate meresupluseid, mida võiks  vaheldada huvitavate ekskursioonidega? Tahate sõita Egiptusesse puhkama koos lastega? Tour24 Reisibüroo OÜ tiim töötab teie jaoks välja suurepärase marsruudi, võtab enda pealekõik korraldusega seotud raskused ja mured.

Sharm el Sheikh

Egiptus – mõistatuslik ajalugu, soe merevesi, imeline Punase mere veealune maailm. Egiptuses ootab Teid ere päike, soe õhk ning meri, mille veealustele võludele on raske vastu siesta. Egiptuse kaks populaarsemat kuurortlinna Sharm el Sheikh ja Hurghada ootavad Teid alati oma kristallselge merevee ja unikaalse veealuse maailmaga ajaloost pakataval maal, kus päike paistab peaaegu 365 päeval aastas. Punane meri on kahtlemata üks kauneimaid sukeldumispaiku planeedil Maa.  10 000 elanikuga Sharm el Sheikh, mis tõlkes tähendab “Šeigi laht”, on kõige ilusam ja tähtsam Egiptuse kuurort, mis on tuntud kõikjal maailmas ja kuulus miljonite puhkajate seas. Kuurort asub Siinai poolsaare lõunatipus ja kulgeb elegantselt piki Punase mere rannikut. Sharm el Sheikh on tuntud heade hotellide, kaunite randade, suurepäraste sukeldumis- ja snorkeldamisvõimaluste poolest.

Hurgada

Egiptus on kolme maailmajao – Aafrika, Aasia ja Euroopa looduslik ristumiskoht. Suurem osa riigist asub Põhja Aafrikas, moodustades koos Sinai Poolsaarega maakitsuse Lääne Aasiaga. Riigi põhjakallast uhub Vahemeri, idarannikut ääristab koos Punase merega Iisrael, lõunas piirneb Egiptus Sudaaniga, läänes Liibüaga. Niiluse jõest idapoole jääb Araabia kõrb, läände aga Liibüa kõrb, mis hõlmab kaks kolmandikku riigi territooriumist. Egiptuse populaapulaarsemad kuurordid on Hurgada ja Sharm el Sheikh.

Novatours, Tez Tour, Coral Travel, Join Up

Hinnapäring

DD slash MM slash YYYY
Nõustun tingimustega(Required)
Soovin kindlustust
Soovin korraldada järelmaksu plaani
Olen paindlik kuupäevade osas (+/-3 päeva)
This field is for validation purposes and should be left unchanged.