Kreeka

Legendaarne Kreeka: teekond Zeusi maale

Kreeka reis tähendab alati eredaid emotsioone, tutvumist kõige iidsema kultuuriga ja võimalust puudutada ajaloo algust. Puhkus Kreekas – see on päikeselised rannad, soe Vahemeri ja jalutuskäigud läbi iidsete linnade varemete. Kas olete uueks seikluseks valmis?

Puhkus Kreekas: kuhu minna ja mida vaadata

Muidugi, kui turist juba Kreekasse reisib, plaanib ta kõigepealt suurepärast rannapuhkust. Harvadel juhtudel piirdub reis hotelli, mere ja restoraniga. Peaaegu iga külastaja käib põnevatel ekskursioonidel – teda ootavad iidne Ateena, müütiline Kreeta saar, legendaarne Parthenon. Külastada Kreekat ja mitte näha Vana-Kreeka jumal Zeusi templi jäänuseid? Võimalik, et äikese ja välgu isand ootab külalisi oma paleedes.

 

Kreekasse reisivad sageli palverändurid, kes soovivad kristlaste pühasid paiku külastada. Seal on kuulus Areopaguse mägi, kus apostel Paulus oma esimese jutluse pidas, ja legendaarne püha Athos, enam kui tuhande aasta eest asutatud kloostrivabariik. Kuid erilist tähelepanu väärivad justkui õhus hõljuvad Meteora kloostrid ja Patmosel asuv Apokalüpsise koobas.

 

Aktiivse puhkuse austajad tulevad Kreekasse sukelduma. Ja siin on tegelikult suurepärane – erinevalt Punasest merest pole Vahemerel korallrahusid ja sukeldujad saavad veealuse elu avastamist nautida. Kõige populaarsemad sukeldumiskohad on Samose, Lesvose ja Thassose saared, samuti Kreeta lääneosa.

Puhkus Kreekas 2022. aastal: gurmaanide valik

Kreeka köök on tundmatu ainult inimesele, kellele ei meeldi süüa. Kreeka reisi ajal naudivad tõelised gurmaanid tõelist Vahemere kööki – kalaroogasid, köögivilju ja ürte, juustu ja oliive. Kindlasti tuleks proovida Kreeka traditsioonilist salatit, moussakat, payakiat ja stifadot ning ka Kreeka traditsioonilisi maiustusi.

Reis Kreekasse Tour24 Reisibüroo ’iga

Tulge koos meiega Kreekasse puhkama. Aitame teil valida sobiva ekskursiooni, huvitava ekskursiooniprogrammi ja lahendada teie jaoks kõik reisi korraldamisega seotud küsimused. Lend, hotellitoa broneerimine, transfeer lennujaamast. Nautige reisi legendaarsesse Kreekasse, Atlantide ja iidsete jumalate maale. Parimate reisikorraldajate reisid meie veebilehel

Korfu

Kreeka ja Albaania kõrval paikneva Korfu saare on Homeros ristinud õiglaselt „ilusaks ja rikkaks maaks”. Rohelusest lummavad mäed, juba kaugelt eredalt särav sinine Joonia meri ning liivane ja kaljune rannik annavad saarele unikaalse ilu ja osutavad selle pisikese maanurgakese viljakale pinnasele.

Kreeta

Kreeta on õnnistatud saar, kus päike lahkelt soojendab, kuid ei kõrveta, kus kaunis mererand alati külaliste ootel seisab. Saare külastajate ees avanevad lisaks muistse Kreeta sajanditevanused kultuuriväärtused.

Kefallonia

See on Joonia mere suurim saar ja suuruselt kuues Kreeka saar, nii et sellele ringi peale tegemine nõuab omajagu aega. Kefallonia on kuulus Joonia mere kõrgeima mäe – Ainos – poolest, mille kohta arvatakse, et seal asus Zeusi tempel. Stalaktiitkoopad on tõeline loodusime – Drogarati koobas paistab silma ruumikuse ja akustikaga, maa-aluse Melissani järve koopasse rajati Mükeene perioodil Paani tempel.

Rhodos

Rhodose saar pakub suurel hulgal ekskursioone, mis rahuldavad ka kõige nõudlikumat maitset. Rhodos kubiseb nii ajaloolis-arheoloogilistest monumentidest kui ka fantastilistest looduslikest vahepaladest. Spordi armastajad saavad nautida veeatraktsioone, sealhulgas sukeldumist saare rannikualadel.

Evia

Evia on üks suurimaid Kreeka saari, mis asub Egeuse meres. Saar meelitab turiste oma mitmekesise looduse ja rikkalike ajalooliste vaatamisväärsuste poolest. Euboia on madu kujuline ja ulatub põhjast lõunasse 180 kilomeetri ulatuses. Saare peamine tunnusjoon on selle mitmekesine maastik. Evias leidub maalilisi kuldse liiva ja kristallselge veega randu. Alates üksildastest lahedatest lahedatest kuni rahvarohkemate kuurortideni leiab iga turist oma maitsele vastava koha. Populaarsete randade hulka kuuluvad Kios, Limnionas ja Chrysi Ammos.

Novatours, Tez Tour, Coral Travel, Join Up, Itaka

Hinnapäring

DD slash MM slash YYYY
Nõustun tingimustega(Required)
Soovin kindlustust
Soovin korraldada järelmaksu plaani
Olen paindlik kuupäevade osas (+/-3 päeva)
This field is for validation purposes and should be left unchanged.