Küpros

Küprosel puhkamise eelised

Vahemere saar meelitab arvukalt turiste. Küpros ise on juba vaatamisväärsus: tohutute kaljude keskel on koht, kus kaunis Aphrodite kaldale tuli. Võibolla sellepärast ongi siin kujunenud eriline atmosfäär. Nii vanemad inimesed kui noored tunnevad end kuurordis mugavalt, lapsed on meelelahutustest vaimustuses. Saarele tulevad puhkama kõik, kes armastavad soojust ja merd. Reisijad ühendavad rannapuhkuse aktiivse puhkusega. Nad uurivad maalilisi lahtesid, tegelevad sukeldumisega, käivad mägedes, külastavad amfiteatreid ja keskaegseid losse ning korraldavad iidsete varemete keskel fotosessioone. Puhkajatele jäävad pikaks ajaks meelde imelised hotellid ja restoranid. Kõik, kes on neid kohti vähemalt korra külastanud, unistavad uuesti Küprosele reisida.

Vahemereline kliima

Suvi on saarel päikseline ja pikk, talv lühike ja vihmane. Mai keskel algavad palavad ilmad, päeval tõuseb temperatuur 30 kraadini. Juulis ja augustis tõuseb termomeetrinäit 35-40 kraadini. Jõed kuivavad, taimestik kõrbeb. Meri soojeneb sel ajal 23–26 kraadini. Küprosel saab ujuda mai keskpaigast oktoobri lõpuni. Paljud teevad seda ka novembris, kui veetemperatuur langeb 20 kraadini. Detsembris ja jaanuaris vahelduvad päikeselised päevad vihmastega, kevad saabub veebruaris. Mäenõlvad kattuvad värviliste lillevaipadega, lõhnavad jasmiini- ja sidrunipuud. Võimud hoolitsevad saare keskkonna eest, õhk ja meri on igal aastaajal puhtad.

Kuidas on korraldatud rannapuhkus

Küprose liivarandadelt on  lauge pääs merele. Lastega puhkus on Küprose saarel eriti populaarne. Vanemad ei pea muretsema: väikelastele on kogu turismihooajal ujumine ohutu. Paphose ümbruses on kivised rannad. Munitsipaalterritooriumile on sissepääs tasuta, seal saab rentida päikesevarjusid ja lamamistoole.

Kohalik köök

Puhkusega kaasneb mitmesuguste liha- ja kalaroogade maitsmine. Parim viis proovida ligi 20 suupistet ühe söögikorra ajal on tellida meze. Selles komplektis on kohalikud hõrgutised. Igas tavernis pakutakse traditsioonilisi oliive, Kreeka salatit, hummust, tahiinit ja kuuma pitat ning suupistete kõrvale viinamarjaveini. Selline degusteerimine maksab 2 inimesele umbes 20-25 eurot. On restorane, kus lastele pakutakse odavaid menüüsid.

Mida Küprosel ostetakse

Kaasa ostetakse Küprose tooteid: oliivid, lambajuust, baklava ja lukum, vein. Paljud ostavad jaanikaunapuu viljadest valmistatud jahu ja siirupit. Kuulsad on käsitsi valmistatud pitsasjad  ja hõbedast tooted. Ostetakse neid ekskursioonil Lefkarasse. Kuurordi poodides on suur valik looduskosmeetikat ja suveniire. Sealtsamast ostavad puhkajad kergeid rõivaid. Kaubanduskeskused asuvad linnades.

Raha

Küprose ametlik valuuta on euro. Sularaha saab sularahaautomaatidest. Sellelt võetakse komisjonitasu, mis moodustab 2–4% summast. Suurte pangatähtede ehtsust on soovitatav kontrollida müügipunktides ja valuutavahetuspunktides. Suvel suletakse pangad kohaliku aja järgi kell 13.30.

 

Jootraha anda on Küprosel hea toon. Hotellides jäetakse toateenijatele tänutäheks 2-3 eurot. Samuti on kombeks tänada taksojuhte ja tanklatöötajaid (1-2 eurot). Mõnes restoranis sisaldub teenustasu  juba teeninduse maksumuses. Kui see pole nii, siis antakse kelnerile jootraha, tavaliselt 10% arve summast.

Kuurordid

Perepuhkuseks sobivad  kõik saare kuurordid. Aktiivsele noorusele  on meele järgi  Ayia Napa oma ööklubidega või Limassol, kus toimuvad mitmesugused peod ja festivalid. Need, kellele sagimine ei meeldi, võivad minna Protarasse ja Larnacasse. Neile, kes soovivad sukelduda Küprose ajaloolisse minevikku, sobib Paphos.

Kuidas saab Küprosele

Saarele saab lennukiga: lennujaamad on Larnacas ja Paphoses. Riigis on suurepärased teed, mis ühendavad kuurorte ja linnu. Loodud on bussiliiklus. Saab tellida takso või rentida auto.  

 

Meie reisibüroo pakub Küprose parimaid hotelle. Soodsam on osta kõik-hinnas-reis. Oleme külastanud kuurorte, mida teilegi pakume. Meie kliendid kirjutavad arvustusi Küprose puhkuse kohta. Seega pärineb meie info otseallkast. Turistidele müüme kõige väiksemate detailideni läbimõeldud marsruute.

Larnaca

Larnaca  – on suuruselt Küprose kolmas linn ning paikneb saare lõunaosas. Linnas asub Küprose tähtsuselt teine sadam ja tuntud lennujaam. Larnacat tuntakse selle ilusa rannikuäärse palmipuudest ümbritsetud allee poolest. Möödujaid meelitavad sinna armsad nurgapoekesed ja õdusad kohvikud. Larnaca on kuulus ka oma ajaloo poolest ja linnas asub mitmeid erinevaid muuseume. Legendi kohaselt asutasid Larnaca Kitioni nime kreeklased XIV saj e.Kr. Ateena kindral Kimon sai merel linna vaenlaste eest kaitstes raskesti haavata ja käskis hoida oma surma saladuses. Täna seisab Larnacas Ateena Kimoni kuju, mis kannab edasi sõnumit „Isegi surnuna ta võitis“. Kindlasti tasub Larnacas külastada ainulaadset arheoloogiamuuseumi, Püha Nazareri kirikut, moslemite Hala Sultan Tekke templi ja selle läheduses paiknevat soolajärve. Larnaca jääb pealinnast Nikosiast 45 km kagu poole.

alates 539 €

Hinnapäring

DD slash MM slash YYYY
Nõustun tingimustega(Required)
Soovin kindlustust
Soovin korraldada järelmaksu plaani
Olen paindlik kuupäevade osas (+/-3 päeva)
This field is for validation purposes and should be left unchanged.