Portugal

Portugal: parim puhkus mere ääres 2023. aastal

Tänapäeva suurlinna pöörasest elutempost väsinud linlase jaoks on reis Portugali just see, mis aitab teha pausi kiirelt lendavate päevade jadas.

 

Portveini kodumaad iseloomustab soodsalt pehme kliima: siin pole lämmatavat kuumust ja troopika kleepuvat niiskust. Suve haripunktis soojeneb õhk +20-27 °C-ni, veetemperatuur on juulis +20-23 °C.

 

Kõigil randadel on munitsipaalstaatus. Enamik neist on kaetud pehme valge liivaga, kivine rannik on ainult Madeiras.

 

Puhkus Portugalis mere ääres tõotab mitte ainult suplemisrõõmu: arvukate paleede ja kindluste avastamisele pühendatud päev ei möödu asjatult. Vasco da Gama silla või monumentaalse Kristuse kuju foonil selfi kaunistab perekonna fotoalbumit ja Instagrami lugu põnevatest ekskursioonidest Portugalis.

Kliima

Aastaringsed soodsad ilmastikutingimused muudavad populaarseks mitte ainult rannapuhkuse Portugalis. Talvine õhutemperatuur, mis langeb harva alla +13 °C, soodustab vaatamisväärsustega tutvumist. Suvekuudel püsivad need näidud vahemikus + 21–28 °C. Atlandi ookeani mõjul on rannikuvete temperatuur umbes 18 kraadi ja lõunapoolses Algarve provintsis – kuni 23 °C.

 

Portugalis suvepuhkust planeerides tuleb arvestada siesta-traditsiooniga: keskpäevast kella 15-ni seiskub siin kaubandus, toitlustamine ja kultuurielu.

Köök

Peamine, mida siin proovida tasub, on kuulus portvein. Suurepärane vein nõuab korralikku suupistet: igas Portugali hotellirestoranis on tohutu valik liha-, köögivilja- ja piimatoite. Värskeim doraado, meriahven, rannakarbid, kalmaarid, praetud kanapoeg „Frango”, erinevad juustud igale maitsele – see pole kaugeltki täielik nimekiri gurmaanidele pakutavatest naudingutest. Teenindamise eest on kombeks jätta kelnerile 10% lõplikust hinnast.

Poed

Paljud ühendavad puhkusereisi Portugali aktiivse ostlemisega. Kaubanduskeskused ja väikesed poed järgivad umbes ühesugust töörežiimi: töötavad kella 9.00-13.00-ni ja pärast siesta pausi 15.00-19.00-ni. Ainus erinevus on see, et suured kauplused on avatud ka nädalavahetustel ja pühade ajal kell 10.00–23.00.

Turismimaks

Portugalis puhkamise hindade arvutamisel tasub arvestada, et üle 13-aastastelt reisijatelt võetakse maksu: erinevates linnades jääb see vahemikku 1–2 eurot öö kohta

Portugali kuurordid ootavad teid!

Tour24 Reisibüroo OÜ pakub puhkusepakette Portugali parimatesse paikadesse. Klientidele pakutakse laia valikut reisipakette, mille on koostanud Eesti juhtivad reisikorraldajad. Abi, konsultatsioonid, täielik teave hindade kohta – kliendid saavad kõik teenused, muutes oma ajutise staatuse püsivaks.

Faro

Faro linn on Algarve piirkonna halduskeskuseks, kus elab ~55 000 inimest. Kõige esimesena asustasid piirkonna roomlased; hiljem sai Farost mauride valitsusala keskus. Linna kõige muljetavaldavamad hooned pärinevad aga katastroofiliste tagajärgedega 1755. Aasta maavärina järgsest ajast. Vanalinna keskel asetseb 13. Sajandi katedraal vastakuti 18. Sajandist pärit episkopaalpaleega. Läheduses asus ka klooster, millest nüüdseks on saanud arheoloogiamuuseum. Barokkstiilis rajatud Nossa Senhora do Carmo kirik paelub oma rikkalikult kaunistatud interjööridetailide ja kullatud altariga. Kui astute mõned sammud turistide poolt külastatavatest tänavatest eemale, leiate end hoopis teistsuguses linnajaos, kus domineerivad lopsakate puudega rahulikud pargid ja alleed.

Novatours

Hinnapäring

DD slash MM slash YYYY
Nõustun tingimustega(Required)
Soovin kindlustust
Soovin korraldada järelmaksu plaani
Olen paindlik kuupäevade osas (+/-3 päeva)
This field is for validation purposes and should be left unchanged.