Seišellid

Muljete ookean: puhkus Seišellidel 2023. aastal

Seišelli Vabariik asub India ookeanis, 1500 km kaugusel Ida-Aafrikast. Saarestik koosneb 115 saarest, neist 41 on graniidist ja 74 on madalal asetsevad korallatollid ning riffisaared. Paljud neist on asustamata, mistõttu on Seišellid kuulsad just maailma parimate rikkumata ja eraldatud randade poolest.

 

Puhkus kahele Seišellidel on ka suurepärane mesinädalareisi valik.

 

Seišellid on tänu vee erilisele läbipaistvusele ja rahulikule ranniku reljeefile suurepärane koht sukeldumiseks ja veealuse maailma elanike vaatlemiseks.

 

Reisid Seišellidele on populaarsed sukeldujate, purjetamishuviliste ja mägironijate seas.

 

Kolm kõige rahvarohkemat ja arenenumat saart on Mahe, Praslin ja La Digue. Mahes asub Victoria – kuni viimase ajani omas ta maailma väikseima pealinna tiitlit, seal on samuti kaunis Morne’i park – seal on huvitav jalutada neil, kes on Seišellidele tulnud koos lastega.

 

Praslin on tuntud oma pärlmuttervalgete liivarandade ja Valle de Mai looduskaitseala poolest. Siin asub maailma ainus kaitstud endeemilise lehvipuu salu, mille viljaks on legendaarne „coco de mer“. „Merekookose“ kaal ulatub 25 kiloni, kõik korjatud pähklid nummerdatakse ja kuulutatakse rahvuslikuks aardeks. Seišellidelt võite pähkli suveniirina kaasa võtta vaid ametliku müüja sertifikaadiga.

 

Viimase hetke“ Seišellide reisi pakkumist tuleks sada protsenti kasutada, sest sellist õnne ei kuku sageli sülle.

Kliima

Seišellid asuvad niiskes troopilises kliimas. Tänu ookeani reguleerivale mõjule ei puutu saared kurnava kuumusega kokku. Ilmaolud on tavapäraselt jagatud 4 perioodiks: kuiv ja suhteliselt jahe, märg ja soe, kaks vahepealset.

Köök

Mereannid on Seišellide köögi selgroog, kus eksisteerivad koos nii kreooli kui ka cajuni toidud. Gurmaanid, kes otsustavad Seišellidel puhata, ei pea pettuma värskelt püütud ja grillitud riffahvenas, kookosega kanakarris, papaia-chutney’s.

Tour24 Reisibüroo OÜ pakub reisihuvilistele reisipakette ja igakülgset kliendituge. Milline on Seišellide lennureisi hind, millal on parim aeg sinna reisida- kõikidele küsimustele antakse ammendavad vastused.

Mahe

Seišellid eraldusid vanast mandrist juba 75 miljonit aastat tagasi, mis avas tee unikaalse looduskeskkonna kujunemisele. Inimesed asusid siia alaliselt elama alles 18. sajandil, jättes nii loodusele võimaluse säilitada omapära meie ajastuni.  115 saart jagunevad  looduslikult kahte rühma: graniitsaared ning korallsaared. 459 km²-st on pea pool ühel või teisel moel looduskaitse all, siia mahub kauneid orgusid, kuni 900 m kõrguseid mägesid, piltilusaid randu läbipaistva veega ning kõikjal vaatab meile vastu mitmekesine õkosüsteem. Saartel kasvab 6 kohalikku palmiliiki, nende hulgas kuulsaim seišellipalm oma maailma suurima seemnega, üle 700 muu õitsva taime, muude hulgas meduuspuu, siin elab 250 linnuliiki, neist ligi 80 kohalikku liiki, merikilpkonnad  ja hulgaliselt muud mereelustikku.

Novatours

Hinnapäring

DD slash MM slash YYYY
Nõustun tingimustega(Required)
Soovin kindlustust
Soovin korraldada järelmaksu plaani
Olen paindlik kuupäevade osas (+/-3 päeva)
This field is for validation purposes and should be left unchanged.