Tuneesia
Tuneesia: puhkus, hinnad, ostlemine, vaatamisväärsused
Tuneesia kuurordid asuvad mere ääres; need tervitavad turiste lumivalgete liivarandade, selge rannikuvee ja rohke päikesepaistega. Tuneesia – see on puhkus mugavates kõrge teenindustaseme, optimaalsete hindade ja sõbraliku personaliga hotellides.
Tuneesia kuurort: kliima
Tuneesia vahemereline kliima on väga pehme; siin ei ole tugevat kuumust, suvekuudel soojeneb vesi kuni 26-27 kraadini. Talved on külmade tuulte ja halva ilmata, jaanuari termomeetri näit langeb +10-le, taevas on kohati pilves, kuid vihmasajud ei kesta kaua.
Paljud turistid tulevad Tuneesiasse koos lastega. Külastajaid köidab mereõhu tervendav jõud, puuviljade ja marjade rohkus. Pehme kliima sobib isegi väikelastele ja enamik Tuneesia hotelle sobib ideaalselt just peredele.
Vaatamisväärsused
Tuneesia reisi ostes saate planeerida ainult randade külastamist. Kuid riigis on palju tähelepanuväärseid arhitektuurimälestisi: araabia mošeed, iidsed templihooned ja Kartaago varemed. Muuseumikogud ja Sahara kõrbe ekskursioonid pakuvad samuti paljudele suurt huvi.
Köök ja ostlemine
Külalislahkes Tuneesias pakub iga hotell külastajatele isuäratavat menüüd, kuid Tuneesia köögi maitsete värvikust võimaldavad tunnetada just rahvustoidud. Näiteks ürdikuskuss, küpsetatud kala ja tummised, omapärased supid. Pehme maitsega kohalikud veinid, samuti vanilli, kaneeli ja roosiveega puuvilja- ja jahumagustoidud on kuulsad oma hämmastava maitse ja aroomi poolest.
Tuneesia reis on ilma aktiivse ostlemiseta mõeldamatu. Reisilt tuleb kindlasti kaasa võtta „liivaroos“ (lillekujuline kivistunud kristall), rahvuslikke ehteid, vermitud tooteid, Tuneesia kuulsaid villast, kašmiirist või siidist vaipu. Ostunimekirjas võiksid olla ka idamaised maiustused, oliiviõli, veinid, tee, vürtsid ja maailma parimad datlid.
Valuuta ja transport
Riigi rahaühik on Tuneesia dinaar; muud rahatähed pole lubatud ja neid ei aktsepteerita. Dollareid või eurosid on võimalik vahetada pankades või hotellides asuvates valuutavahetuspunktides.
Tuneesias on kahte tüüpi taksosid – kollase ja punase triibuga. Esimesed on mõeldud linnatranspordiks (tasumine taksomeetri alusel), teised linnadevahelisteks sõitudeks (tasu kujuneb kokkuleppel juhiga).
Puhka muretult Tour24 Reisibüroo OÜ-ga
Kas otsite viimase hetke reisi? Olete huvitatud „kõik hinnas“ puhkusest taskukohaste hindadega Tuneesias?
Leiame parima ja Teile kõige sobivama variandi!
Enfidha
Vaatamisväärsusi kui selliseid Enfidhas eriti ei ole, aga põhjust seal peatumiseks on siiski. Üheks põhjuseks on külalislahked ja sõbralikud kohalikud. Samuti tasub külastada Takrounat, erakordset kiviküla mõned kilomeetrid eemal.
Kuna ilmad Tuneesias on kuumad, siis linn hakkab tõeliselt kihama alles peale päikese loojumist, mil avanevad paljud kohvikud, kus kohalikud mängivad kaarte ja joovad kohvi.
Teiselpool kohvikuid on kirik, kus on ka kohalik muuseum. Seal saab näha mosaiigi ja hauakivimite kogumike, mis meenutavad Tuneesia mineviku erinevaid aegu.
Djerba
Ka Djerba saar on juba Lõuna-Tuneesia osa. Kuigi eestlastele on see veel suhteliselt avastamata sihtkoht, tekkis turism saarel juba 1960ndatel. Kui Tuneesias elab umbes 11 miljonit elanikku, siis Lõuna-Tuneesia elanike arv on kõigest 1,2 miljonit, kellest 160 000 elab Djerba saarel. Saar on kõige tihedamalt asustatud koht lõunaosas, kus ühele ruutkilomeetrile mahub 310 elanikku.